Witam,
Zapraszam na cotygodniowe Fusy, czyli uaktualnienie oznaczeń fal Elliotta dla wiodących indeksów giełdowych i głównych par walutowych, kryptowalut oraz towarów po ostatniej sesji.
Tym razem, w związku z początkiem nowego roku, zamiast układów z zeszłego tygodnia, pokażę układy długoterminowe dla wybranych walorów, które stanowią dla mnie „mapę drogową” dla układów w krótszym terminie. Nie chcę ścigać się na prognozy z innymi analitykami, ale układy te można spokojnie traktować jako prognozy w horyzoncie czasowym co najmniej rocznym.
Z działu „Ameryka Pn.” indeks SP500, gdzie podobnie jak na DJIA, zakładam średniookresowy trójkąt jako fala 4 Primary. Obecnie byłaby kreślona wzrostowa fala (b) Intermediate, która powinna znieść typowo 78% fali spadkowej (a) Intermediate:
(część oznaczeń usunięta)
Szczegółowy raport z rynków za Oceanem znajduje się w sekcji Ameryka Pn.
Z działu „Polska i Euroland” indeks DAX, gdzie zakładam klin kończący jako fala 5 Primary. W klinie tym kreślona byłaby fala (5) Intermediate. Fala ta musi poprawić maksima wszech czasów aby klin został wypełniony:
(część oznaczeń usunięta)
Raport z rynków w Eurolandzie znajduje się pod tytułem sekcji Polska i Euroland.
Z działu „Kryptowaluty” BITCOIN (BTC.V), gdzie w dłuższym terminie zakładam nowy cykl wzrostowy. Zanim jednak to się wydarzy możliwe jest zejście do wyznaczonej równości fal (c) = (a) Intermediate w fali 2 Primary. Takie zejście nie jest jednak konieczne, by zakończyć cykl spadkowy. To po prostu najczęściej spotykana proporcja w Zigzagu (a)(b)(c):
(część oznaczeń usunięta)
Raport z rynków Crypto znajduje się w sekcji Kryptowaluty.
Z działu „Waluty” para USD/PLN, gdzie zidentyfikowałem klin kończący jako fala V Cycle. Czy to klin, czy nie klin, uważam, że wzrosty od 2008 roku nie tworzą klasycznego impulsu. Duża ilość głębokich korekt, z zachodzeniami na poszczególne fale każą zakładać, że jest to klin, czy wręcz wzrost korekcyjny, np. fala B we korekcie płaskiej lub trójkącie. W obu pierwszych przypadkach taki układ postuluje spadek w okolice dołka z 2008 roku. W przypadku trójkąta – zniesienie 78% całych wzrostów od 2008 roku. Szokujące, ale tak wychodzi. Podobna sytuacja jest na EUR/PLN, choć tam o klinie nie ma mowy, bo wzrosty są jeszcze słabsze:
(część oznaczeń usunięta)
Bieżące wykresy i szczegółowe omówienie analizowanych par walutowych znajduje się w sekcji Waluty.
Z działu „Towary i Metale” wykres GOLD (XAU/USD), gdzie zakładam wzrostową falę 5 Primary w V Cycle. Potwierdzeniem będą nowe maksima wszech czasów. Do tego momentu możliwy formalnie jest również układ z altem:
(część oznaczeń usunięta)
Raport dla towarów i metali znajduje się w sekcji Towary i Metale.
PS1. Przypominam, że w serwisie AstroElliott obecnie analizowanych jest 27 walorów. Szczegółowa rozpiska analizowanych tickerów poniżej:
Ameryka Pn.: DJIA, SP500, NASDAQ100; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Polska i Euroland: DAX, CAC40, FTSE100, FW20, MW40 i WIG; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Kryptowaluty: Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Chainlink; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Waluty: EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD, USD/CAD, USD/JPY, EUR/PLN, USD/PLN; interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Towary i Metale: CL.F (ropa), HG.F (miedź), XAU/USD (złoto), XAG/USD (srebro), ZC.F (kukurydza), ZS.F (soja); interwał wk, eod, 60 min i 10 min;
Pozdrawiam,
LeM
Z tym trzymaniem sie wysoko SP500 to zagwozdka, bo wskazniki wyprzedzajace Morgan-Stanley zapowiadaja spadanie EPS od teraz przez jeszcze ponad rok, a dna nie widac jeszcze. A ich wskazniki zadziwiajaco dobrze sprawdzaja sie historycznie.
Np. : https://stooq.pl/mol/?id=30587
PolubieniePolubienie
p.s. Dolny wskaznik chyba lepszy, a nawet nie docenil sily zjazdu EPS-Growth (y-o-y) w 2008/2009. Teraz zjazd zapowiadany na podobny do tego z 2008/9 (minus ponad 20% i w dodatku nie wiadomo czy to max, bo dna jeszcze nie widac)
PolubieniePolubienie
No ale sentyment może być taki, że będzie średnioterminowy boczniak, co zakłada trójkąt, który prognozuję. Jest sporo czarnych łabędzi, typu wojna w Ukrainie, które mogą być traktowane jako czynnik przejściowy.
PolubieniePolubienie
OK 🙂
PolubieniePolubienie